دریافت{پاورپوینت اسلاید}

دریافت /پاورپوینت اسلاید/ ایی اِکس|دریافت|1023079|exo30019016|دانلود اسلاید,تحقیق اسلاید,مقاله اسلاید,اسلاید
این فایل درباره ی پاورپوینت اسلاید می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل: ppt _ pptx

( قابلیت ویرایش )

قسمتی از اسلاید متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 19 صفحه

بسم الله الرحمن الرحيم MRI ام‌آرآی (به انگلیسی: MRI) که مخفف عبارت (به انگلیسی: Magnetic Resonance Imaging) است و تصویرسازی تشدید مغناطیسی نامیده می‌شود، روشی پرتونگارانه در تصویربرداری تشخیصی پزشکی و دامپزشکی است که در دهه‌های اخیر بسیار فراگیر شده‌است و بر اساس رزنانس مغناطیسی هسته است.
فهرست مندرجات ۱ تشریح ۲تاريخچه 3 عکسبرداری با MRI 4 طرز کار 5 مقایسه 7 موارد كاربرد 8 موارد منع كاربرد 9 اهميت MRI 10 منابع تشریح چگونگی قرار گرفتن اسپین‌های هسته‌ای در میدان مغناطیسی و نوسان با فرکانس لارموربا ام آر آی میتوان در جهات فوقانی-تحتانی (اگزیال)، چپ‌راستی (ساژیتال) و پس‌وپیش (کرونال) و حتی در جهات اُریب و مایل تصویرگیری نمود.
یک سیستم ام آر آی از سه میدان مغناطیسی استفاده میکند: میدان خارجی ثابت و قوی (B0) میدان ضعیف گرادیانی متغیر میدان حاصل از پالس RF الکترومغناطیسی (B۱) تاریخچه: پدیده تشدید در مورد هسته‌های اتم اولین بار توسط فلیكس بلانچ (Flix-Blanch) و ادوارد بورسل (Edvard-Borsel) در سال 1946 کشف شد.
این دو دانشمند به خاطر این کار در سال 1952 جایزه نوبل دریافت کردند.
هسته های اتمها دارای بسامدهای متفاوت هستند اگر این بسامدها را بتوان مشخص کرد می توان از این پدیده در تعیین نوع اتم استفاده کرد.
در بین سالهای 1950 تا 1970 با تكیه بر این ویژگی (NMR) یا تشدید مغناطیسی هسته ابداع شد که از آن برای تشخیص ساختمان فیزیكی و شیمیایی مولکولها استفاده می‌شود.
در سال 1970 بود که دریافتند اگر نیروی محرک را در هسته هایی که در اثر پدیده تشدید انرژی دریافت کرده و دامنه نوسان آنها را افزایش یافته است قطع کنیم، هسته ها با از دست دادن این انرژی به صورت امواج الکترومغناطیسی و مقداری هم آزمایش‌های مربوط به گرما به حالت پایه خود برمی‌گردند.
این زمان برگشت به حالت پایه در تركیبات مختلف متفاوت است با شناسایی این پدیده سعی کردند از این ویژگی برای ایجاد تصویر استفاده کنند که پایه روشی به نام MRI شده‌است.
اولین بار ریموند دامادیان (Rimond-Damadyan) از این ویژگی برای تشخیص تومورها استفاده کرد.
بعد از وی افراد دیگری در این زمینه کار کردند و با بکارگیری فنون و روشهای بهتر زمان لازم برای تصویر برداری را کاهش دادند.
روش‌ها و فنون جدید ارائه شده امروزه MRI را به یک روش مفید برای تصویر برداری مبدل کرده‌است.
عکسبرداری با MRI فردی که قرار است با این روش مورد تصویربرداری قرار گیرد نباید هیچ شی فلزی مانند ساعت ، انگشتر ، مفصل مصنوعی و ....
داشته باشد.
و یا شی فلزی در نزدیکی دستگاه MRI قرار گیرد ، زیرا میدان مغناطیسی روی این مواد فرومغناطیسی اثر گذاشته و نه تنها باعث تداخل در امر تصویربرداری می شود، بلکه می تواند به خود فرد نیز آسیب برساند به همین دلیل است که دستگاه MRI را در اتاق‌های ویژه‌ای قرار می دهند.
این اتاقها نسبت به امواج الکترومغناطیسی نفوذناپذبرند.
در نتیجه امکان ورود یا خروج برای این امواج وجود ندارد.
به علاوه لباس مخصوصی را تن بیمار می‌کنند که هیچ قسمت فلزی نداشته باشد.
در حین عمل تصویربرداری فر

متن بالا فقط قسمتی از محتوی متن پاورپوینت میباشد،شما بعد از پرداخت آنلاین ، فایل را فورا دانلود نمایید

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت: توجه فرمایید.


دانلود فایل پرداخت آنلاینمطالب دیگر:
📜جزوه مهندسی صنایع برنامه ریزی استراتیژیک Strategic Planning دانشگاه امیرکبیر📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق انگیزش پیشرفت تحصیلی📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق اهداف پیشرفت تحصیلی📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق کیفیت زندگی کاری📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعهد سازمانی📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره اضطراب رایانه📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق پیشرفت تحصیلی📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوشمند سازی مدارس📜دوره زمان سنجی و ظرفیت سنجی و برآورد نیروی انسانی مورد نیاز📜جزوه پاورپوینت مدیریت و کنترل پروژه📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره هویت📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک زندگی و ادراک خدا📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره پرخاشگری📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره اضطراب📜مبانی نظری و پیشینه اثر نااطمینانی نرخ ارز واقعی بر صادرات غیر نفتی📜مبانی نظری و پیشینه اثرات اقتصادی جریانات تجاری بر بهره وری📜مبانی نظری و پیشینه اثرات آزادسازی مالی و تجاری بر توسعه مالی📜مبانی نظری و پیشینه اخلاق و وجدان کاری📜مبانی نظری و پیشینه اشتغال زنان در بازار📜مبانی نظری و پیشینه انحرافات نرخ ارز و ماندگاری تورم📜مبانی نظری و پیشینه آثار هدفمندی یارانه ها بر شاخص های فقر📜مبانی نظری و پیشینه تاثیر جهانی شدن اقتصادی بر تورم📜مبانی نظری و پیشینه تاثیر جهانی شدن بر شدت انرژی در ایران📜مقاله مدیریت با عنوان ابزارهای موجود در بازار سرمایه ایران📜مقاله کشاورزی و گیاهشناسی با عنوان گیاه عدس