دریافت{دانلود پاورپوینت ادبیات ( زندگینامه استاد شهریار )۱۳ اسلاید(قابل ویرایش)}

دریافت /دانلود پاورپوینت ادبیات ( زندگینامه استاد شهریار )۱۳ اسلاید(قابل ویرایش)/ ایی اِکس|دریافت|50581799|exo30019016|
این فایل درباره ی دانلود پاورپوینت ادبیات ( زندگینامه استاد شهریار )۱۳ اسلاید(قابل ویرایش) می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود پاورپوینت ادبیات ( زندگینامه استاد شهریار )


۱۳ اسلاید


محمدحسین شهریار


برای دیگر معانی به شهریار (ابهام‌زدایی) رجوع نمائید.


محمدحسین شهریار


زمینه فعالیت شاعر و ادیب


تولد ۱۲۸۵


تبریز، ایران


مرگ ۱۳۶۷


تهران


سید محمدحسین بهجت تبریزی (۱۲۸۵ - ۲۷ شهریور ۱۳۶۷) متخلص به شهریار (قبل از آن بهجت) شاعر ایرانی بود که شعرهایی به زبان‌های فارسی و ترکی آذربایجانی دارد. از شعرهای معروف او می‌توان به «علی ای همای رحمت» و «آمدی جانم به قربانت» به فارسی و «حیدر بابایه سلام» (به معنی سلام بر حیدر بابا) به ترکی آذربایجانی اشاره کرد. روز وفات این شاعر در ایران روز ملی شعر نام‌گذاری شده‌است.


زندگی


شهریار به سال ۱۲۸۵ درتبریز متولد شد.دوران طفولیت خود را در روستای مادری قایش قورشاق و روستای پدری خشکناب در بخش قره‌چمن آذربایجان ایران سپری نمود . پدرش حاج میر آقا خشکنابی نام داشت که در تبریز وکیل بود. پس از پایان سیکل اول متوسطه در تبریز در سال ۱۳۰۰ برای ادامهٔ تحصیل از تبریز به تهران رفت و در مدرسهٔ دارالفنون (تا ۱۳۰۳) و پس از آن در رشتهٔ پزشکی ادامهٔ تحصیل داد. حدود شش ماه پیش از گرفتن مدرک دکتری «به علل عشقی و ناراحتی خیال و پیش‌آمدهای دیگر» ترک تحصیل کرد (زاهدی ۱۳۳۷، ص ۵۹). پس از سفری چهارساله به خراسان برای کار در ادارهٔ ثبت اسناد مشهد و نیشابور، شهریار به تهران بازگشت و به سال ۱۳۱۵ در بانک کشاورزی استخدام و پس از مدتی به تبریز منتقل شد. بعدها دانشگاه تبریز وی را يکی از پاسداران شعر و ادب ميهن خواند و عنوان استاد افتخاری دانشکده ادبيات تبريز را نیز به وی اعطا نمود شهریار پس از انقلاب ۱۳۵۷، شعرهایی در مدح نظام جمهوری اسلامی و مسئولین آن، از جمله روح الله خمینی و سید علی خامنه‌ای و نیز اکبر هاشمی رفسنجانی (انتشار پس از مرگ شهریار)سرود.مطالب دیگر:
🔑تحقیق در مورد درد عضو مجازي 🔑تحقیق در مورد درمان شكستگي ها 🔑تحقیق در مورد درمان بیماریها با گیاهان دارویی 🔑تحقیق در مورد درمان و مراقبت 20 ص 🔑تحقیق در مورد درمورد ساختمان براي قرن بيست و يكم 15ص 🔑تحقیق در مورد دریبل در بسکتبال 🔑تحقیق در مورد عبوديت 🔑تحقیق در مورد كار و اشتغال در سيره پيامبر 🔑تحقیق در مورد كار برد انرژي خورشيد 🔑تحقیق در مورد كاربرد انرژي هسته اي در كشاورزي 19 ص 🔑تحقیق در مورد كاربرد ليزر در صنعت سراميك 17 ص 🔑تحقیق در مورد كاربرد ليزر در فيزيك و شيمي 16 ص 🔑تحقیق در مورد كاربرد ليزر در فيزيك و شيمي 🔑تحقیق در مورد كاربردهاي بيوتكنولوژي در ژنتيك و اصلاح دام 🔑تحقیق در مورد كاشت داشت برداشت زرشك 🔑تحقیق در مورد كاهش ضايعات محصولات باغي 🔑تحقیق در مورد كتابخانه هاي هخامنشي 🔑تحقیق در مورد كوددهي 🔑تحقیق در مورد لباس های محلی ایران 🔑تحقیق در مورد مالاریا 🔑تحقیق در مورد ماشینهای جوشکاری جریان مستقیم 8 ص 🔑تحقیق در مورد ماشين آلات 🔑تحقیق در مورد ماهی 🔑تحقیق در مورد مبارزه با شوری در زمینهای خشک و دیمی 18 ص 🔑تحقیق در مورد مبارزه علیه جرایم ساماندهی شده 15 ص